Přehled článků ze všech sekcí bez obrázků

Ve spolupráci se společností sledovanitv.cz s.r.o. se nám podařilo zajistit možnost využívat v síti Sdružení VDFFREE službu:Více informací najdete zde:  http://www.vdffree.cz/sit/sledovanitvcz

Vážení členové.

Pokud pozorujete v poslední době, přesněji od 6.6.2012, že se pomalu načítají stránky v prohlížeči (týká se Windows Vista a novějších), tak je to způsobeno spuštěním celosvětového obsahu na IPv6. Novější Windows Vista a 7 mají nastaveno primární použití IPv6 před starším a současné více používaným IPv4. Naše síť je připravena na IPv6 a jakmile bude IPv6 podporována i naším poskytovatelem, tak bude i IPv6 zprovozněno. V současnosti se však může stávat, že se stránky načítají pomaleji, jelikož prohlíže nejprve zkouší zobrazit obsah stránky pomocí IPv6 a až následně pomocí IPv4. Microsoft vydal dvě záplaty, které uživateli dávají možnost zda chce mít primární IPv4 nebo IPv6. V naší síti prozatím doporučujeme použít záplatu pro nastavení jako primárního IPv4.

Stahujte a instalujte toto:

Raději IPv4 pomocí protokolu IPv6

Pokud se chcete nastavit Windows do výchozího stavu, stahujte toto:

Raději IPv6 přes IPv4

Vážení členové.

Přinášíme nové informace týkající se přesunu poštovních schránek. Celá akce zabrala spoustu času a dalo to dost práce, aby vše fungovalo k naší spokojenosti. Bez komplikací došlo k přesunu všech poštovních schránek na nový poštovní server, který je součastí nového virtualizačního serveru. Na stránkách je již opraven odkaz na nový webmail, takže můžete přistupovat do svých schránek, tak jak jste byli zvyklí. Pokud webmail nepoužíváte vůbec, tak jste pravděpodobně nepostřehli žádnou změnu......a to je jen dobře :), protože to bylo naším cílem. Nyní shrneme novinky:

     V noci ze soboty 20.6. na neděli 21.6. v době od 23:00 do 03:00 hodin proběhla významější přestavba AP Západní.
     Nově byl instalován výkonný router, především za účelem maximálního využití nového profesionálního spoje v pásmu 10 GHz. Tento spoj má rychlost 100 Mbit. Včerejší měření rychlosti, které jsme provedli po instalaci nového routeru nám ukázalo hodnoty cca 90 Mbit oběma směry. Tedy až takovou rychlost mohou očekávat členové v této lokaci připojení přímo na AP po ethernetu. Ostatním členům připojených v dalších panelových domech by se měla rychlost pohybovat mezi 20-40 Mbity, díky vytvoření dedikovaných bezdrátových spojů přímo na jednotlivé panelové domy. Budeme rádi pokud v komentáři napíšete, jaké rychlosti jste dosáhli. Nejlépe, když budete měřit přímo u našeho poskytovatele na adrese
st1.jaw.cz. Pozor, aby jste byli schopni dosahovat takových rychlostí potřebujete již výkonější počítač.
     V týdnu bude následovat renovace AP Žitavská, kam přijde také nový výkonný router. 10 GHz spoj zde již je zprovozněn, ale současný router nedokáže tak velké rychlosti zvládat. Přesný čas výpadku bude specifikován. Sledujte naše stránky.

Jak jsme psali v předchozím článku, abychom byli schopni v maximální možné míře v celé síti využívat možnosti 100 Mbit/s linky, tak jsme koupili 4 nové spoje v pásmu 10 GHz od firmy Orcave. Nyní Vám můžeme sdělit, že objednané spoje již ve čtvrtek 21.5. dorazili a v pátek jsme provedli jejich kompletaci.
 
 
Vážení členové.
 
      Jak již bylo napsáno před časem, tak mělo přejít naše sdružení na konci dubna k novému poskytovateli - firmě "SEVEROSTAV, spol. s r.o. - divize JAW.cz". Tento přechod jsme, z důvodů uvedených níže, uspíšili a od 8. dubna je naše sít připojena do internetu poskytovatelem "SEVEROSTAV, spol. s r.o. - divize JAW.cz".

Více článků...

Strana 1 z 12

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení