Přehled článků ze všech sekcí bez obrázků

Vážení členové, v pondělí 19.1.2015 od 19:00 dojde k plánované odstávce linky do internetu ze strany primárního dodavatele. Konec výpadku je hlášen na 4 hodinu ranní 20.1.2015. Bohužel jednání s dodavatelem internetu o posunutí začátku výpadku do pozdějších nočních hodin nebylo úspěšné. Bylo nám sděleno, že rozsah prací odpovídá plánovanému devíti hodinovému výpadku.

Během tohoto výpadku hlavní konektivity bude celá síť automaticky přesměrována na záložní linku jejíž rychlost je 100 Mbit. Vzhledem k nižší kapacitě této linky Vás žádám, aby jste v této době nestahovali objemnější data, jak jste zvyklí, ale internet využívali pouze na běžné prohlížení www stránek.

Za Sdružení VDFFREE Martin Kalina

Dnes došlo k zaseknutí hardisku na AP Kostel. Počítač jsme museli převést do kanceláře, vyčistit jej a pro jistotu jsme vyměnili disk za jiný. Menší problémek je v absenci rozšíření licence na novém disku, které bude doobjednáno a aplikováno v nejbližších dnech, tím pádem bude lehce omezen provoz AP a je možné, že budete pozorovat menší rychlost internetu.

Každopádně je důležité, že AP Kostel je opět funkční a závada, která se zde projevila, byla první po předchozím bezporuchovém provozu bez restartu v délce trvání 3114 hodin (cca 130 dnů).
Rád bych Vám všem sdělil, co se stalo a proč byly několik dní nedostupné naše stránky a pošta.

Bohužel došlo jak název článku napovídá k havárii systémového disku na aplikačním serveru. Což mělo za následek nevratné změny v souborové struktuře. To nejhorší však je, že došlo k narušení struktury databáze a shodou okolností došlo k narušení integrity zálohy.

Ondřej Tůma strávil celou sobotu reinstalací serveru a ještě doposud se na serveru dolaďují specifická nastavení. Dnes se podařilo obnovit web ze zálohy.

Co však nebylo možné zachránit ani nijak obnovit byly emailové schránky. Náprava je jednoduchá. Prosím ozvěte se telefonem, sms nebo nejlépe pomocí formuláře v kontaktech správcům sítě (Ondřej Tůma a Libor Junek), kdy stačí sdělit název schránky a heslo, kreré používáte nebo chcete používat. Promtně bude Vaše schránka opět založena.

Doufejme, že nás tyto lapálie již nepotkají. Jako obranu před tím, aby se tato situace opakovala, bude v brzké době zakoupen modernější server s podporou zrcadlení disků.

V současné době nejde internet. Závada je u poskytovatele. Bližší informace se zjišťují.

16.30 : Internet opět funkční. Děkujeme za pochopeni.

Všem našim členům patří velká omluva za nedostupnost stránek a především emailových služeb.

 

Bohužel došlo k poruše na DNS serveru a tudíž nedocházelo ke korektnímu překladu naší domény vdffree.cz a vdffree.net.

Po zdlouhavé analýze byl odhalen problém, který byl v průběhu dnešního odpoledne odstraněn.

 

Věříme, že se tato situace již nebude opakovat.

Ještě jednou se omlouváme a přejeme všem příjemný zbytek týdne.

21:00 hodin

Opět došlo k výpadku konektivity do internetu. Výpadek je u našeho providera. Porucha mu byla nahlášena a doufáme, že bude co nejdříve vyřešena.

 

21:40 hodin

Opraveno.

 

Více článků...

Strana 1 z 5

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení