O sdružení Přehled článků Ostatní Zpráva členům Sdružení

Informace členům Sdružení
Na základě interní informace, která unikla mimo Radu a Kontrolní komisi, reaguji na některé nepřesné informace kolující mezi členy.


Jak dobře víte za poslední období se Sdružení rozrostlo o desítky nových členů a práce nám dost přibývá. Bohužel jsou i mezi námi tací, kteří i přes upozornění porušují základní nepsané pravidlo a to je, že v čase 12.00 až 24.00 hod se nestahují velké objemy dat ( 100MB a výše pro upřesnění).
Proč by se toto pravidlo mělo dodržovat? Protože v tento moment je na síti nejvíce členů, které pak omezí ten kdo toto pravidlo poruší. Pak se členové zlobí, že je připojení pomalé nebo se nepřipojí vůbec.
Proto zkoumáme možností jak se těmto stavům vyhnout, jednou s možností je nasadit laicky řečeno „automatický dočasný omezovač rychlosti" v době tohoto časového úseku pro takového neposlušného člena.
Další možností je ukládat jakési řekněme „důtky jako dětem ve škole" i s případným vyloučením pro hrubé porušení stanov Sdružení a jednání proti zájmům Sdružení. Což omezování ostatních členů tímto skutkem je.
Toto řešení však nechceme zavádět, chceme jit cestou dohody, eventuelně tedy řízením datové správy (automatický dočasný omezovač).
Celé je to však ještě v oblasti ranného plánování a konzultací v Radě a kontrolní komisi.

S pozdravem
Michal Gavura
Rada Sdružení

Přihlášení