O sdružení Přehled aktualit Ukončení podpory serveru pro odesílání pošty (SMTP)

Vážení členové.

V naší síti byl doposud používán poštovní server, který zajišťoval nezabezpečenou službu SMTP. Tento server je již značne zastaralý a bude ukončena jeho činnost ke dni 24.3.2019.

Pro členy, kteří mají email na doméně vdffree.cz nebo vdffree.net je služba dále zajišťována na novém moderním poštovní serveru, který ale striktně podporuje jen šifrované připojení. O této změně byl těmto uživatelům zaslán email s informacemi o novém nastavení.

Všichni ti, kteří používají emailové účty např. na Seznamu, Centrum, Googlu a podobně mají možnost používat buď webové rozhraní těchto poskytovatelů nebo případně jejich servery pro odchozí poštu, kde je nutné se ověřovat existujícím účtem daného poskytovatele emailu.

Nezabezpečený port TCP 25 bude blokován. Pokud Váš poskytovatel emailových služeb nepodporuje zabezpečené odesílání, tak lze po schválení rady udělit jednotlivci po výjimku.

Nový SMTP server mail.vdffree.cz bude dostupný jen registrovaným úživatelům a bude vyžadovat zabezpečené připojení na portu 587 a ověření jménem a heslem.

Odkazy na konfiguraci pošty u nejbežnějších poskytovatelů emailových služeb:


https://napoveda.seznam.cz/cz/email/imap-pop3-smtp/

https://freemail.help.economia.cz/support/solutions/articles/42000032445-adresy-po%C5%A1tovn%C3%ADch-server%C5%AF

https://support.google.com/mail/answer/7126229?hl=cs

S pozdravem

Rada Spolku VDFFREE

Přihlášení