O sdružení Přehled článků Novinky Informace z pera předsedy sdružení

Dlouho se nepsalo nic o tom, co se ve sdružení děje. Iniciativně se nikdo nechopil žezla zpravodaje a nenapsal na náš web žádné informace, klepy či jedna paní povídala. Přicházím tedy se svou troškou a pokusím se vám napsat několik zajímavostí....

 


Vzhledem k velkému zatížení našeho webového severu (pašíka), jsme zakoupili pro tyto účely nový stroj HP Proliant ML370 G4, konfigurace této mašinky je 2x CPU Xeon 3,4 GHz, 6x HDD SCSI U320  72 GB  15k, 3 GB RAM. Na tomto serveru poběží web, pošta, monitorovací software a další aplikace.

{smoothgallery folder=/images/stories/berta}

Souběžně s tímto serverem jsme pořídili ještě jeden server a to od firmy Dell. Přesně Power Edge 2850 v konfiguraci 2x CPU Xeon 3.4 Ghz, 4x HDD SCSI U 320  72 Gb 10k. Tento server je určen přímo na administrační systém. Protože jde o obsáhlý software, je mu přímo vyčleněn tento server.

{smoothgallery folder=/images/stories/torr}

Jak si můžete prohlédnout na fotografiích, jsou servery již osazené v rackové skříni.

{smoothgallery folder=/images/stories/rack}

Pravděpodobně největší událostí za celou dobu fungování sdružení, je bezesporu změna poskytovatele internetu. Našeho nynějšího poskytovatele (firmu Výběžek.s.r.o.) nahrazuje společnost Severostav s.r.o. divize JAW. Momentálně jsme na tom tak, že po dobu výpovědní lhůty odebíráme od společnosti Výběžek 30 Mb/s, a souběžně 20 Mb/s od Severostavu. S tímto  byly spojené i výpadky připojení, zejména na našem IGW. Momentálně je vše vyřešené a internet odebíráme od obou poskytovatelů. Další krok nastane 1.5.2009, kdy skončí smlouva a tím i připojení od společnosti Výběžek. Tímto dnem přejdeme plně ke společnosti Severostav s.r.o.

 

Novinkou je i kancelář sdružení, umístěná v administrační budově společnosti Severochema. V prostorách kanceláře sdružení je umístěn sklad materiálu, administrativní část a konsignační sklad dodavatele wi-fi zařízení.

 

Přesná adresa kanceláře je Žitavská 942, Varnsdorf.

 

Současně je využívána  kancelář hlavně radou sdružení a techniky, kteří zde mají skoro vše potřebné pro instalaci či opravy. Novinkou, která zrychlí připojení nových členů je konsignační slad, ve kterém je dostatek materiálu pro instalaci Wlan (2,4 a 5,8 Ghz) i Eth zařízení.

 

Součástí kanceláře je i administrativní část, která je již také v provozu. Předpokládáme, že v polovině tohoto roku dojde k otevření kanceláře pro veřejnost s pevnou otevírací dobou.

 

Přihlášení