Síť
    Naše síť je postavena na kvalitních a stabilních zařízeních RouterBoard s operačním systémem RouterOS. Na hlavních nebo vytížených bodech jsou místo RouterBoardů použity výkonnější počítače se stejným systémem. V roce 2007 jsme začali tato zařízení používat i u našich členů, pro jejich vysokou modulárnost a univerzálnost. Přínosem je stabilní a rychlá síť, která využívá dostupné technologie bezdrátových sítí na maximum.
    Vždy když je to možné, tak je síť budována tak, aby části sítě tvořili uzavřené kruhy z důvodu redundance výpadku. Společně s výhodami dynamického routování provozu (OSPF) na síti mají členové v těchto lokalitách zajištěn přístup do sítě i při lokálních výpadcích sousedních přístupových bodů. V síti jsou využívány dostupné technologie jako například MPLS (MultiProtocol Label Switching: používá pro urychlení cesty paketů sítí - princip přepínání značek, založený na důsledném oddělení procesu směrování (routing) od vlastního předávání paketů (forwarding)).
    Naše síť je připravena na provoz IPv6 (Protokol IPv6 je nástupcem stávajícího IPv4 protokolu používaného v prostředí internetu. Jeho specifikace vznikla v devadesátých letech minulého století mimo jiné v reakci na pomalu docházející IPv4 adresy).

Přihlášení